Avuç İçi Damar İzi Okuma

Palm secure yöntemi ile (avuç damar okuyarak) yeni geliştirdiğimiz geçiş Sistemin getirdiği avantajlar

Devamını Oku...

Smart Doors (RFID ile Otopark Kontrolü)

Otoparkı kullanacak olan araçların temassız olarak uzak mesafeden aracı tanıyıp geçmesine izin verir.

Devamını Oku...

Üretim ve Süreç Takibi Uygulamaları – Genel Bakış

Üretim süreç takibi projeleri diğer projelerle kıyaslandığında çok daha fazla detaya sahip ve daha fazla tecrübe gerektiren projelerdir. Özellikle hemen her firmanın kendine has üretim metodları olması, süreçlerin neredeyse her zaman farklı ilerlemesi, çoğu zaman projenin sıfırdan başlayarak tasarlanmasını gerektirmektedir.

Bu konuda tecrübe sahibi olan uzman proje ekibimiz, her projede detaylı bir analiz çalışması yapar ve mevcut süreci, müşteri taleplerini ve çözüm önerilerimizi detaylı olarak anlatan “Proje analiz ve proforma teklif formu” oluşturur.

Yazılım çözümlerinin yanı sıra sahadan veri toplamayı sağlayan donanımlar da titizlikle seçilmelidir. Sensörler, PLC sistemler, barkod ve RFID okuyucular, otomasyon okuyucuları, panel PC gibi ürünlerin yanı sıra özel tasarım ürünlerimiz olan veri toplama terminalleri de projelerimizde kullanılmaktadır.

Öte yandan ürünlerin üzerine doğrudan kodlama sağlayan aplikatörler, ink-jet ve lazer markalama sistemleri, hacim ölçme sistemleri gibi özel ürünler de firmamız tarafından sunulmaktadır.

Tusaş Motor Sanayi – TEİ / Eskişehir

RFID depo otomasyonu

Atid AT570 Terminal ve Zebra RZ400 ile 5 cm X 5cm etiketler kullanıldı.

Depodaki ürünlerin sayımı ve son kullanma tarihlerini takip etmek için kullanılacak olan uygulamadır. El terminali ile sayımlar gerçekleştirilmektedir.  

Devamını Oku

KuryeNet Kurye Takip Android Uygulaması

Girilen şube kodu, kurye kodu ve cihazın imei numarası web service üzerindeki metoda gönderilir, metotdan dönen değere göre giriş yapılır.Giriş yapılan şube kodu ile kurye kodu cihaz üzerindeki sqlite veritabanına kayıt edilir. Teslimatlar online olarak kayıt yapılır artı olarak cihaz içerisinde sqlite veri tabanında datalar saklanır. Uygulama veriler çekildikten sonra online veya offline olarak kullanılabilir. Dağıtıcı personele sistem üzerinden mesajlar gönderilip ekranda okuması sağlanır.

Rad Studio XE 6 (Delphi) ortamında uygulama geliştirildi. Veri tabanı olarak sqlite kullanıldı. Sistem ile haberleşmeler webservis üzerinden gerçekleştirildi. Platform olarak android 4.1.2 kullanıldı.  

Devamını Oku

Balsu Çuval Takip Yazılımı

Proje her üretici için çuvallara tekil barkodlar dikilip onların bulunduğu aşamaları takip etmek için tasarlandı.

Ürünler , lokasyon ve üreticiler sisteme kaydedilir ve üretici etiketleri üreticilere sistem üzerinden basıldıktan sonra dağıtılır. El terminali yardımı ile bu barkodlar okutularak sistem takip edilir.  

Devamını Oku

Golaks Deri Üretim Süreçleri Takip Otomasyonu

golaks-yazilimMüşteri : Golaks Yazılım

Sektör : Tekstil

Uygulama : Üretim ve Süreç Takibi

Projenin Amacı : Sahadan veri toplama terminali

Yazılım : Delpihi XE platformu ile  Tcp/ip Entegrasyonu

Donanım : Özel tasarım veri toplama terminalleri

Açıklama : Golaks firmasının deri sektörü için oluşturduğu profesyonel çözümlere ek olarak üretilen adet ve personel performans raporları için oluşturulmuş proximity ve barkod ile veri toplayan, dijital giriş ve çıkışlar ile bir çok fiziksel yönetimi sağlayan bir sistemdir.

Sonuç : Proje başarılı olarak hayata geçirilmiştir.

 

Kaplan Brode Üretim Süreçleri Takip Otomasyonu

Müşteri : Kaplan Brode

Sektör : Tekstil

Uygulama : Üretim ve Süreç Takibi

Projenin Amacı : Fabrikanın bütün üretimini takip etmek ve depolarını yönetmek.

Yazılım : .NET platformu ile TCP /IP Entegrasyonu

Donanım : Özel tasarım veri toplama terminalleri

Açıklama : Fabrikada her hangi bir ekstra uygulamaya ihtiyaç duymadan hammadde ve mamul depo yönetimi, üretim iş emirleri ve takibi, iş emrine istinaden oluşturulmuş üretim süreçleri ve mamul hale getirilmesi işlemlerini yakmak. Personel performans larını takip etmek ve verimliliği artırmak. Üretim süreçlerinde tıkanmaları ve sorunları tespit etmek.

Devamını Oku

Türkiye’de Faaliyet Gösteren Maden Şirketi - RFID İle Üretim Süreci Takip Sistemi

Müşteri : Türkiye’de Faaliyet Gösteren Maden Şirketi

Sektör : Madencilik

Uygulama : Üretim ve süreç takibi

Projenin Amacı : Çıkartılan cevherlerin doğru döküm noktalarına gidişinin sağlanması, kontrol edilmesi, miktar kontrolleri

Yazılım : .NET platformu ile projenin bütünü

Donanım : RFID okuyucu ve anteninden oluşan okuma sistemi, araç üzeri otomasyon sistemi, RFID el terminalleri, endüstriyel tablet PC, RFID el terminali, araç tanım tagleri

Açıklama : Maden sahasında çıkartılan cevherlerin tiplerine göre doğru varış noktalarına varması gerekmektedir. Yanlış noktaya giden veya pasa alanına atılan cevherler üretim kayıplarına yol açmaktadır. Projemiz, üretim sürecinin önemli bölümünü oluşturan bu aşama için tasarlamıştır.

Devamını Oku

İzlenebilirlik Uygulamaları - Genel Bakış

İzlenebilirlik, günümüzde gittikçe daha çok gündeme gelen önemli bir uygulama alanıdır. Üreticiler, ürünlerinin hammadde tedarik aşamasından başlayıp nihai ürün olarak tüketicilere ulaşmasındaki tüm adımları takip edilmek istemektedir. İzlenebilirlik, özellikle gıda sektöründe yapılan yönetmelik değişiklikleri ile pek çok ürün tipinde zorunlu hale gelmeye başlamıştır.

Endüstri ürünlerinde ise izlenebilirliğin en önemli faydası, ürün ile ilgili şikayetlerde, o ürünün üretim aşamalarının geçmişine ulaşabilmeyi sağlamasıdır. Bu sayede hatanın kaynağı tespit edilir ve tekrar edilmemesi için gerekli önlemler alınabilir.

Araç geçiş kontrol sistemleri ve personel takibi uygulamaları da izlenebilirlik uygulamalarının takip sistemi fonksiyonlarıdır. Bu uygulamalarda ise araç veya kişilere birer RFID tag verilerek hareketleri izlenebilmektedir.

Patlayıcı Madde Üretimi Ürün İzlenebilirlik Sistemi Projesi

Müşteri : Firma adının duyurulmasını istememiştir.

Sektör : Sivil kullanıcılar (madenler) için patlayıcı madde üretimi

Uygulama : Ürün izlenebilirlik projesi

Projenin Amacı : Üretilen patlayıcı maddelerin ve ekipmanlarının üzerinde, paketinde, kolisinde ve paletinde AB standartlarına uygun ürün etiketlerinin bulunmasını sağlamak ve ürün izlenebilirliği sağlamak

Yazılım : .NET platformu ile projenin tamamı

Donanım : Etiket aplikatörü, endüstriyel sabit karekod okuyucu, el tipi endüstriyel karekod okuyucu, barkod etiket yazıcısı, endüstriyel panel PC

Açıklama : Üretilen patlayıcıların üzerine EX-Proof etiket aplikatörleri ile diğer ekipmanlara ise barkod yazıcıları ile manuel olarak karekod etiketleri uygulanmaktadır.

Devamını Oku

Çayeli Bakır İşletmeleri Araç Geçiş Kontrol ve Denetim Projesi

Müşteri : Çayeli Bakır Madeni İşletmeleri

Sektör : Madencilik

Uygulama : Araç geçiş kontrolü ve denetimi

Projenin Amacı : Maden sahasına yetkisiz araçların girişini önlemek, araç giriş/çıkış raporları oluşturmak

Yazılım : .NET platformu ile projenin bütünü

Donanım : Kollu bariyer, RFID okuyucu ve anteninden oluşan okuma sistemi, RFID el terminali, araç tanım tagleri

Açıklama : Maden sahasına giden yolar ile köy yolları kesişmektedir. Bu yüzden yolunu kaybeden yabancı araçlar şantiyeye giden yüksek tonajlı maden kamyonlarının trafiğine karışmaktadır.

Devamını Oku

Aktif RFID ile Kişi İzleme Projesi

Müşteri : DHL Lojistik – Starbucks Operasyonu

Sektör : Nakliye ve Lojistik

Uygulama : Soğuk hava deposunda çalışan personeli izleme projesi

Projenin Amacı : Soğuk hava deposu personelinin izlenmesi, iş güvenliğini artırıcı önlemler alınması

Yazılım : .NET platformu ile projenin tamamı

Donanım : Aktif RFID okuyucu ve tag’leri

Açıklama : Soğuk hava deposuna aktif RFID sistemi kurulmuştur. Depo personelinin şahsi özel koruyucu kıyafetlerine de aktif RFID tag’leri takılmıştır.

Devamını Oku

Diğer Örnek Personel Takibi Uygulamalarımız

 • Personel Devam Kontrol Sistemi (Makromarket gibi çok şubeli market zincirleri dahil yüzlerce firma tarafından kullanılmaktadır)
 • Geçiş Kontrol Sistemi
 • Yemekhane Takibi (Kişi/Öğün sayısı takibi dahil)
 • Yurt ve öğrenci takibi
 • Turnike sistemleri

Depo Yönetimi Uygulamaları – Genel Bakış

Depo yönetimi sistemleri en basit anlamda ürünlerin depoya giriş, müşteriye sevk, lokasyon takibi ve sayım işlemlerini kapsar. Bu işlemler barkod ve RFID teknolojileri ile yapılabilmektedir. Barkod sistemleri özellikle düşük etiket maliyetlerinden dolayı tercih edilmektedir. RFID sistemleri ise özellikle sıfır hata ile çalışmak isteyen ve sirkülasyonu çok olan müşteriler tarafından tercih edilmektedir.

RFID, depo yönetim süreçlerindeki verimliliği %50 ve üzeri oranlarda artırabilmektedir. RFID ile etiketlenmiş ürünler mal kabul ve sevkiyat kapılarından geçerken otomatik olarak okunacaktır. RFID entegrasyon yazılımı sayesinde bu okunan ürünle anında veri tabanına işlenecektir.

Özellikle insan kaynaklı hatalı giriş/çıkış işlemleri RFID teknolojisi ile tamamen ortadan kalkar. Bu sayede sayım yapma ihtiyacı da en az seviyede olur. Yapılan sayımlarda ya hiç fark çıkmaz, ya da sembolik farklar çıkar ve bu farkların tespiti son derece kolay olur.

AUNDE Teknik Depo RFID Projesi

Müşteri : Aunde Teknik

Sektör : Otomotiv

Uygulama : RFID ile mal kabul/Sevkiyat/Sayım uygulaması

Projenin Amacı : Depo süreçlerinde verimlilik ve hız artışı sağlamak, olası sevkiyat hatalarını önlemek.

Yazılım : .NET platformu ile SAP Entegrasyonu

Donanım : RFID okuyucu kapı okuma sistemi, RFID el terminali, RFID yazıcı

Açıklama : Firmanın ürettiği ürünlerin kolileri RFID etiketleri ile etiketlenmektedir.

Devamını Oku

Anadolu Efes Depo RFID Projesi

Müşteri : Anadolu Efes (Efes Pilsen)

Sektör : İçecek (Bira) üretimi

Uygulama : RFID ile depo girişi ve lokasyon takibi uygulaması

Projenin Amacı : Depo süreçlerinde verimlilik ve hız artışı elde etmek, ürünlerin lokasyon bilgilerini doğru olarak takip etmek,

Yazılım : .NET platformu ile SAP Entegrasyonu

Donanım : RFID okuyucu ve antenlerden oluşan sabit okuma sistemi, RFID el terminali

Açıklama : Firmanın ürettiği ürünlerin paletleri RFID etiketleri ile etiketlenmektedir.

Devamını Oku

Diğer Sektörel Çözümlerimiz

 • RFID ile kuyumcu sayım uygulamaları
 • Demirbaş ve zimmet takibi uygulamaları
 • Sayım uygulamaları
 • Sıcak satış uygulamaları
 • CRM uygulamaları
 • Varlık yönetimi uygulamaları

Üretim ve Süreç Takibi Uygulamaları – Genel Bakış

Üretim süreç takibi projeleri diğer projelerle kıyaslandığında çok daha fazla detaya sahip ve daha fazla tecrübe gerektiren projelerdir. Özellikle hemen her firmanın kendine has üretim metodları olması, süreçlerin neredeyse her zaman farklı ilerlemesi, çoğu zaman projenin sıfırdan başlayarak tasarlanmasını gerektirmektedir.

Bu konuda tecrübe sahibi olan uzman proje ekibimiz, her projede detaylı bir analiz çalışması yapar ve mevcut süreci, müşteri taleplerini ve çözüm önerilerimizi detaylı olarak anlatan “Proje analiz ve proforma teklif formu” oluşturur.

Yazılım çözümlerinin yanı sıra sahadan veri toplamayı sağlayan donanımlar da titizlikle seçilmelidir. Sensörler, PLC sistemler, barkod ve RFID okuyucular, otomasyon okuyucuları, panel PC gibi ürünlerin yanı sıra özel tasarım ürünlerimiz olan veri toplama terminalleri de projelerimizde kullanılmaktadır.

Öte yandan ürünlerin üzerine doğrudan kodlama sağlayan aplikatörler, ink-jet ve lazer markalama sistemleri, hacim ölçme sistemleri gibi özel ürünler de firmamız tarafından sunulmaktadır.

Yazılım Geliştirme

 • Entegrasyon Yazılımlar
 • SAP Entegrasyonlu Yazılımlar
 • Kurumsal Kaynak Yönetimi (ERP) Uygulamaları
 • Üretim takip ve Endüstriyel otomasyon uygulamaları
 • B2B Sistemleri
 • Mobil uygulamalar

Danışmanlık

 • Proje ve süreç analizi
 • Teknik personel ve programcı eğitimi

Ar-Ge Çalışmaları

 • Özel ürün tasarımı
 • Projeye özel entegre donanım geliştirme

Teknik Servis ve Kurulum

 • Yerinde servis ve kurulum hizmetleri
 • Arıza giderme, bakım ve onarım hizmetleri